Belediyeler
Fark görebiliyor musunuz?

Düzce Belediye Zabıta Müdürlüğü bünyesine kiralanan atların kirasının fahiş olması, eski Başkan Keleş’in lüks ve israfa dayalı icraatlarını hatırlatırken, “acaba Başkan Ay da Keleş siyaseti mi uyguluyor?” sorusunu akıllara getirdi.

Fark görebiliyor musunuz?
28.09.2018 - 17:55
1 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce’nin Sabık Belediye Başkanı Mehmet Keleş, özellikle ikinci döneminde belediyeyi savurganlık, israf, lüks ve şatafatla yönetti.

Düzce için hayati öneme sahip projelerin yerine halka hiçbir faydası olmayan projelere öncelik verdi.

Düzce halkı, Keleş’in “işe göre adam çalıştırma” yerine, “adama göre iş icat etmesine” alışkındı.

 Ancak Keleş bu konuyu daha da ileri götürerek, “projeyi yapacak firma” yerine, “firmanın ihtiyacına göre proje geliştirme” yoluna gitti.

 Örneğin Kalıcı Konutlarda yaptırdığı milyonluk ucube güreş stadyumu, Düzce Merkez’de yaptırdığı spor kulübü, Belediyenin yanına sırf kendi reklamını yapmaktan başka hiçbir işe yaramayan pahalı reklam panosu, Keleş’in bu tarz icraatlarından birkaçı…

Ayrıca halkın milyonlarını çöpe atması, lüks makam aracı, halka danışmadan yaptırdığı, halkı canından bezdiren İstanbul Caddesi’nin trafiğe kapatması, yanmayan pahalı lambalar, her gün bozulan tramvay Keleş’in  pahalı zevklerinden geriye kalanlar…

 Bütün bu  icraatları Keleş’in belediye başkanlığına ve siyasi hayatına mal oldu .

Keleş’in  bir yıl önce istifasından sonra yerine Dursun Ay koltuğa oturdu.

Başkan Ay bir yıllık görev süresince  tuvaletlerin ücretsiz olması ve at kiralaması dışında  kendisini halk nezdinde farklı kılacak,  “Başkan Ay, Keleş’ten çok farklı bir başkan” dedirtecek elle tutulur bir icraat sergileyemedi.

Asfaltlama, kaldırım, temizlik gibi rutin belediye hizmetlerinin dışında yeni bir proje ortaya koyamadı.

Öte yandan Eski Başkan Keleş’in ve Vekil Ayşe Keşir’in çöp toplama atraksiyonları Başkan Ay’ın imajını zedeledi.

Öte yandan Başkan Ay’ın icraatlarından biri olan “Atlı Zabıta Projesi”ndeki  atlara ödenen kira bedelinin aylık 20 bin lira gibi fahiş bir rakam olması ise “belediyede değişen bir şey yok Başkan Ay da halkın parasını çarçur ediyor?” Sorusunun akıllara gelmesine neden oldu.

Göreve geldiğinde Düzce halkı Başkan Ay’a güvenmesine ve ümit bağlamasına rağmen, yaptığı yanlış uygulamalar  nedeniyle kendisine bağlanan ümitler yavaş yavaş kaybolmaya başladı.

Başkan Ay, bir an önce yanlış icraatlarından dönüp Düzce halkının güvenini yeniden sağlayacak ve “Emanetçi başkan” imajından kurtaracak icraatlarda bulunmadığı takdirde seçimlerde adaylık ihtimalinin zayıflayacağı, aday olsa bile seçimlerin riskli olacağı görüşü gün geçtikçe halk arasında kabul gördüğü ifade ediliyor.

 

 


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
1 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ