Gündem
Dünyaya örnek olsun

...

Dünyaya örnek olsun
15.4.2018 - 15:46
0 bekleyen yorum
3 onaylı yorum

DÜZCE Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğü’nde çalışan, işçi Düzce Valiliği önünü süpürürken içerisinde milyonlarca paranın bulunduğu çanta buldu. Çanta bulduğunu şefine haber verecek kadar telefonunda kontörü olmayan işçi, bulduğu çantayı valilik önünde bekleyen polis ekiplerine teslim etti.

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli olan Ergin Verep (39), Düzce Valiliği önünde temizlik yaparken bir çöp kutusunun arkasında bayan el çantası buldu. Çantayı bulduğunu şefine haber vermeye çalışan Verep, telefonunda kontör olmadığını fark edince, bulduğu çantayı valilik kavşağında bekleyen Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerine teslim etti. Çantayı alan polis ekipleri yaptıkları incelemede çantanın içerisinde 15 bin lira nakit para, 22 çeyrek altın ile 20 tane Cumhuriyet altını olduğu tespit etti ve tutanak altına aldı.

Temizlik işçisi Ergin Verep’in para ve altın dolu çantayı polise teslim ettiğini duyan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, temizlik işçisini makamına çağırarak teşekkür etti.  Çantayı nasıl bulduğunu anlatan temizlik işçisi Ergin Verep “Valilik önünde temizlik yaparken çanta buldum. Kontörüm olmadığı için çantayı şefime veremedim ve polisleri fark edince onlara verdim” dedi.

Temizlik işçisinin yeni evlendiğini ve düğün borcu bulunduğunu ayrıca kontörü dahi olmadığını öğrenen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, işçiyi ödüllendirerek “Böyle yüreği temiz insanların etrafımızda daha çok olmasını istiyoruz. Biz kendisine bir maaş ikramiye vereceğiz. Ayrıca düğün borçlarının bir kısmını karşılayacağız. Bunlarla birlikte eşi ile Akçakoca ilçesinde en lüks otelde tatil yapmasını sağlayacağız. Umarım bu durum herkese örnek olur” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın makamında bulunan İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz ise “Son dönemde hırsızlık, dolandırıcılık gibi olayları çözmekten sıkılmışken, böyle bir olayın olması bizim umutlarımızı arttırdı. İnşallah böyle insanlar çoğalır” şeklinde konuştu.

Eşi de engelli olan ve bulduğu çantayı polis ekiplerine teslim eden Ergin Verep’in yeni evli olduğu, düğün borçları nedeniyle uzun süre mesai yaptığı öğrenildi. Polis ekipleri ise çantanın sahibini bulmak için çalışma başlattı.

 


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
3 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

EDİTÖR

16.4.2018 - 09:14:54

Çanta sahibi de gereken güzelliği yapmış bilginiz olsun
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

çanta sahibi de örnek davranış sergilemeliydi

16.4.2018 - 09:10:54

çantası bulunan o vatandaş ne yaptı çok merak ediyorum, yazılana göre 20 cumhuriyet, 22 çeyrek altın ve 13.500 tl toplamda 50.000 tl kadar yapıyor, çıkarıp en azından bir 500 tl verdimi zekat niyetine
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Cafer

15.4.2018 - 15:51:39

Başkan Bir miktar borcunu değil hepsini ödemek yakışıŕ hepsini ödesen bir günlük otopark parası yapar yakışır böyle helal süt emmiş koca yürekli insana

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Starbucks'ı Düzce'ye getirdi...
Kadın ve Genç Girişimcilerin Seçim Heyecanı