Gündem
Devleti kullanarak mafyacılık oynuyorlar

Düzce Diriliş Gazetesi; Düzce'de gündem, asayiş, spor, siyaset ve Düzce Belediyesi bulabileceğiniz haber portalıdır.

Devleti kullanarak mafyacılık oynuyorlar
9.5.2018 - 17:46
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

Düzceli İş Adamı İsa Üçüncüoğlu, FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan ve daha sonra başka girişimcilere verilerek açılışı yapılan özel bir okulun yüzde 25 hissesini aldı. Ancak okulun diğer hissedarları noter evraklarını dahi hiçe sayarak İş Adamı Üçüncüoğlu’nu, İçişleri Bakanlığı’nda görevli bir müsteşar aracılığı ile tehdit etti. Üçüncüoğlu ise şikayetçi oldu. Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı ise şikayet üzerine soruşturma başlattı.

İş Adamı İsa Üçüncüoğlu FETÖ soruşturması kapsamında kapanan ve hisseleri satılan bir özel okulun yüzde 25 hissesini satın aldı. Ancak şirketin diğer ortakları Üçüncüoğlu’nun şirket ve noter evrakalrını hiçe sayarak devlet eli ile mafyacılık oynamaya başladı. Bunun üzerine İsa Üçüncüoğlu, kendisini arayarak tehdit eden İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olduğu iddia edilen Emine Çift hakkında şikayette bulundu. Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı ise şikayet üzerine soruşturma başlattı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İsa Üçüncüoğlu, “Şüphelilerin organize bir oluşumla sürekli ve devamlı olarak bana yönelik tehdit, hakaret, kamu gücünü kullanarak hukuksuz eylemlerde bulunma, ticari hayatımı bitirme, ticaretimi engelleme suçlarını işlemeleri ve diğer nedenlerle ayrı ayrı cezalandırılmaları için Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulundum.  Bir eğitim şirketinin noter aracılığı ile yüzde 25 hissesini aldım. Şirketin diğer ortakları Yusuf Taş yüzde 16 hisse, Yalçın Karabulut yüzde 34 hisse ve hissesini aldığım Şerafettin Ersoy’un da yüzde 50 hissesi bulunmaktadır. Hisse ortakları karar defterine işleyeceğiz deyip beni okula çağırıp işlemeyeceklerini beyan ettiler. Savcı akrabaları olduğu ve İçişleri Bakanlığı’nda ortakları olduğunu söyledikleri için ben okuldan ayrıldım.  Daha sonra kendileri çağırmasına rağmen beni şikayet ederek tarafımın tehditte bulunduğunu beyan ettiklerini öğrendim. Daha sonra karakola giderek ifade verdim. Hisseyi satın aldığım Şerafettin Ersoy’a neden bu durumla karşılaştığımı sordum. Kendisi bana “Hep böyle yapıyorlar. Ortak hesaplarda 130 bin lira açık var. Senden aldığım parayı kullandım. Sana para veremem ama yüzde 50’lik hissemin vekili seni yapayım, hesapları takip et ve hepimiz paramızı alalım” demiştir. Noter aracılığı ile yüzde 50’lik şirket hissesinin vekaleti tarafıma verildi. Avukatımla birlikte gidip evrakları istediğimizde veremeyeceklerini yazılı olarak beyan etmişlerdir ancak evrakta 1 imza eksik olduğu için bu kanun ve kurallara aykırıdır” dedi.

“Senin burnundan getireceğim tehdidi aldım”

Üçüncüoğlu, kendisini arayan ve İçişleri Bakanlığı müsteşarı olarak tanıtan Emine Çift isimli şahsın tehditler savunduğunu belirterek “Ankara’da ki ortakları Kamu Güvenliği Müsteşarı olan daha önce hiç tanımadığım Emine Çift beni arayarak tehdit etmiştir. Emniyet, adliyeyi ve bakanlığı harekete geçirerek beni sürüm sürüm süründüreceğini, burnumdan fitil fitil getireceğini ve benim mafya olduğumu beyan ederek Maliye Bakanlığı’nı da harekete geçireceğini ortaklarına veya kardeşlerine dokunmamamı istedi. Bende kendisine söz verdim. Ama ticari dava paramı verin o zaman hissemi alın dediğimde de bana hakaret ederek kamu gücünü ve kanunları kullanarak beni bitireceğini beyan etmiş mahkemeye başvurmamı istemiştir. Ödediğim parayı da geri vermeyeceğini söyleyerek tehdit ve hakaretlerine devam etmiş, ekmeğimle oynamaya kadar getirmiştir. Barışmak için uğraşlarımı görmezden gelip devlet eli ile ticaretimi engellemektedir. Valilik kanalı ile kardeşlerine ve ortaklarına karşı uzaklaştırma kararı aldırmıştır. Gidemediğim iş yerimde neler dönüyor, neler gidiyor, hesaplar nasıl işliyor bilemiyorum. Para verip hisse aldım ve mağdurum. Bu konu ile ilgili adı Emine Çift olan Kamu Güvenliği müsteşarlarından olan şahsı BİMER’e şikayet ettim. İçişleri Bakanlığı’ndan bana bu tip olaylara ve şahıslara itibar etmemem gerektiği yönünde cevap geldi. Yüzde 25 hissesini aldığım, yüzde 50 işletme vekaletini aldığım iş yerime gidememekteyim. Sorsalar mafyayım. Ancak kim mafya soruyorum. Ben silah satmam, uyuşturucu satmam, para satmam, haraç almam. Kim mafya? 2 liraya yolcu taşıyan ben mi?” dedi.

“Milletvekili aday adayı olmak yeterli oluyor mu?”

Üçüncüoğlu son olarak şu şekilde konuştu; “Ağabeyi FET֒den içeride yatmış, gelinleri hakeza öyle ki AK Parti’den Zonguldak milletvekili aday adayı olmuş ama vekil olamamış sus payı için devletin en önemli kurumlarına yerleştirilmişler. AK Parti içinde ki hainleri temizlemeye çalışırken böyle tipleri unutmamalıdır. Partiye ve davaya zarar veriyorlar. Bence onlar görevini yapıyor ve hala daha milletimizi devletimize düşman etmeye çalışıyorlar. Ticari davada devlet büyükleri bu tip işlere girmez. Onlar gireceklerse bende girmem ama çoluk çocuğumun rızkı söz konusu. Daha önce İstanbul’da ticaret yaparken yine böyle devlet içinde ki devletçiklere kızıp cihada gitmiştim. Şimdi de düzene kızıp bağımsız milletvekili adayı olmamak elde değil. Sonuçta vekil olamasan da vekilden fazla havası var. Baksana Düzce’ye  telefonla benim  37 yıllık ticari hayatımı bitirip, mafya ilan edecek kadar güçlü oluyorsun. Allah’a havale ediyorum” dedi.


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

ahmet musa

15.5.2018 - 00:05:40

yapılanlara boyun egmeyecek guclu bır ıs adamıdır abımız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Kültür Koleji’nden Anlamlı Etkinlik
Orman ürünleri ihtisas OSB'si için toplandılar…
Kültür Koleji'nden Örnek Proje