Gündem
Heyelan yol kapattı

..

Heyelan yol kapattı
22.5.2018 - 11:44
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

Merkez’e bağlı Göloramı Köyü mevkiinde heyelan nedeniyle yol kapandı. Trafiğe kapatılan yolun açılması için çalışma başlatıldı.

Düzce Merkez’e bağlı Gölormanı Köyü mevkiinde Güzeldere Şelalesi ile Top Tepe mesire alanı gibi turistik bölgelere giden yolda heyelan meydana geldi. Gece saatlerinde meydana gelen heyelan nedeniyle tonlarca toprak ve ağaçlar kökünden sökülerek yolu kapattı. Sabah erken saatlerden itibaren DSİ Bölge Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi ekipleri yolun açılması için çalışmalara başladı.

Köy sakinlerinden Yusuf Çiçekoğlu, heyelan sırasında hayvan otlattığını ifade ederek “Bu yol orman yolu. Devamlı çalışan yol. Burası ana yol, devamlı çalışıyor, gece gündüz çalışıyor. Dün akşam üstü oldu. Ben aşağıda hayvanları otlatıyordum, Bir gürültü oldu burada herhalde ormandan bir araba geliyor dedim. Buraya bakmadık. Bir zaman sonra orası uçmuş dediler. Geldik, baktık bu kadar yoktu. Gecede devam etmiş aşağı asfalt yol da kapanmış. Çalışmaya başladılar, yolu açmak için halen devam ediyor. Neden kaynaklandığını bilmiyoruz. Yağmur yok. Geçen sene bir yol genişlemesi oldu. Ondan olabilir. Altı boşalınca, ağaçlar ağırlık yaptı” dedi.

Yol açma çalışmaları devam ediyor.

 


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

sesi çıkıyor mu muhtarın

22.5.2018 - 13:59:15

Doğaya o saygısızlığı yapan,geçen yıl o kayan yerden malzeme alan, ve oraya araç sokan şimdi o yerin kaymasına sebep olan sayın Zekai AY, Gölormanı muhtarı, neden sesin çıkmıyor, ben sebep oldum, ben bir yanlış yaptım beni uyardılar ama dinlemedim hatta ben muhtarım lazım oldu aldım genel sekreter yardımcısı buralı sayılır benden müsade dedi, hatta araçları o gönderdi desene, çıksana ortaya bu olayın müsebbibi benim desene, hatta beni Gölyaka Kaymakamı çağırdı azarladı desene muhtarrr muhtarrrr, öyle beline tabanca takmayla takım elbise giymeyle muhtarlık olmuyor, orada bir araç geçerken o heyelan olsaydı altında birileri kalsaydı Allah göstermesin canlar gitseydi, vicdanın rahat edecekmiydi otur bir düşün diyecem ama senın şu an o da umurunda değil biliyorum, Selim METİN le ikiniz bunun vebali ödersiniz bir gün.Ancak bunun üstü örtülür, birileri kapatır halledir

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Kültür Koleji’nden Anlamlı Etkinlik
Orman ürünleri ihtisas OSB'si için toplandılar…
Kültür Koleji'nden Örnek Proje