Gündem
Samimiyseniz o masada o içecek olmayacak

...

Samimiyseniz o masada o içecek olmayacak
27.5.2018 - 13:26
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

 

Coca Cola’nın sağlığa zararına da dikkat çekmek ve emperyalistlerin en önemli sembolü olan Coca Cola’nın Müslümanların iftar sofralarından yer almaması için kampanyalar düzenlenirken ,MÜSİAD Düzce Şubesi’nin iftarında baş tacı yapılması eleştirilere neden oldu.

Öz vatanı ABD’de kola içene vergi ödettirilirken Müslüman Türkiye’de her Filistin bombardımanında, her Irak katliamında defalarca boykot çağrıları yapılan Coca Cola’nın muhafazakar bir işadamı kuruluşu olduğunu iddia eden MÜSİAD gibi bir sivil toplum kuruluşunun iftar sofrasında yer alması samimiyetsizlik olarak değerlendiriliyor.

BU NE PERHİZ, BU NE LAHANA TURŞUSU…

Geçtiğimiz gün düzenlenen MÜSİAD iftarında Başkan Vefa Pehlivan’ın Filistin’de yapılan katliamları lanetlerken, İsrail’e yakınlığıyla bilinen Coca Cola’nın masalarda bulunması “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” şeklinde tepkilere neden oldu.

Öte yandan 24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala dış güçler dolar üzerinden operasyonlar yaparak Ülkemize diz çöktürmeye çalışırken,  yabancı güçlerle mücadele etmek adına, Türk Lirası ile yerli ve Milli ürünlerin tercih edilmesi, dolardan  ve yabancı kartel ürünlerinden uzak durulması gerektiği,  uzmanlar tarafından dile getiriliyor.

Bütün bunlara rağmen MÜSİAD’ın yerli ve Milli içecekler yerine Coca Cola  gibi yabancı menşeli ürünleri tercih etmesi talihsizlik olarak yorumlandı.

İFTAR SOFRASINDA KOLANIN İŞİ NE?

ABD’de kola içene vergi ödettirilirken Müslüman Türkiye’de üstelik Ramazan ayında iftar sofralarında kola baş tacı ediliyor. ABD’nin bir eyaletinde gösterilen duyarlılık neden Müslümanların yaşadığı Türkiye kamuoyunda gösterilmiyor? Neden kimse çıkıp şu soruyu sormuyor; Müslümanın iftar sofrasında kolanın işi ne?


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Vatandaş

28.5.2018 - 11:23:04

Evet gerçekten çok güzel bir konuya temas etmişsiniz gazeteci olarak çok teşekkür ederiz.artık bu konuyu müslümanların iyicene anlaması lazım içtiğiniz her kola ile Filistin'e bir bomba attığınızı unutmayın Coca cola parasını doğrudan İsrail ordusuna bağışlayan bir firma ne olur Allah rızası için şu koladan uzak durun ve tepkinizi dile getiren İsrail kahrolsun demekle kahrolmaz..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Kültür Koleji’nden Anlamlı Etkinlik
Orman ürünleri ihtisas OSB'si için toplandılar…
Kültür Koleji'nden Örnek Proje