Gündem
Dolandırıcılık iddialarına üniversiteden cevap

Düzce Diriliş Gazetesi; Düzce'de gündem, asayiş, spor, siyaset ve Düzce Belediyesi bulabileceğiniz haber portalıdır.

Dolandırıcılık iddialarına üniversiteden cevap
18.6.2018 - 15:28
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, Düzce Üniversitesi’nde öğretim üyesi hakkında ortaya iddiaların Düzce Üniversitesi’ni derinden yaraladığı ve üniversitenin konunun dışında olduğu ancak disiplin soruşturmasının da devam ettiği bildirildi.

Düzce Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Fatih Ö ile amcasının oğlu Ömer F.Ö’nün ev yapma vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddiaları kamuoyunu meşgul ederken Düzce Üniversitesi’nden konuyla ilgili olarak açıklama geldi.

Düzce Üniversitesi’nden yapılan açıklamada “Ulusal ve yerel bazı haberlerde; Üniversitemizde görev yapan bir öğretim üyesinin akrabasıyla birlikte gayrimenkul yapma vaadiyle Üniversitemiz akademisyenlerinden para temin ederek, onları mağdur ettiği konusuyla ilgili çeşitli iddialar yer almaktadır. Söz konusu iddiaların Üniversitemizin kurumsal süreçleri ile ilgisi bulunmamakta olup konu, Cumhuriyet Savcılığına intikal etmiştir.  Bu süreçte Üniversitemizin kurumsal kimliği ile ilgisi bulunmayan bu iddiaların Üniversitemizin ismi kullanılarak ifade edilmesi, 30 bin  öğrencisi ve 2 bin 500 personele sahip, seçkin bir yükseköğretim kurumu olan Üniversitemizi derinden yaralamaktadır. Üniversitemizce hukuk kuralları ve ilgili mevzuat dahilinde disiplin işlemleri yürütülmektedir” denildi.

 


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Ne olacak buralar?
14.7.2018 - 13:49
Ne olacak buralar?
Yazıklar olsun
16.7.2018 - 00:10
Yazıklar olsun
15 Temmuz’un simgesi olmuştu
14.7.2018 - 11:19
15 Temmuz’un simgesi olmuştu