Gündem
Servisçilerden Çağrı:

Okulların açılmasıyla Düzce’de servis karmaşası ortaya çıkarken servisçi esnafı ile Milli Eğitim Müdürlüğü karşı karşıya geldi.

Servisçilerden Çağrı:
20.9.2018 - 01:38
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Milli Eğitim Müdürlüğü servis ihalesindeki şartnamesinde plakanın ihaleye girecek kişi adına olmasını şart koşuyor.  Geçtiğimiz yıllarda Düzce Belediyesi’nin yaptığı yanlış uygulama nedeniyle servisle ilgisi olan olmayan herkes yatırım amacıyla birden fazla servis plakası almıştı.

Okulların açılmasıyla Milli Eğitim Müdürlüğü açtığı ihale şartnamesinde ihaleye girecek firma ya da kişinin servis plakalarını kendi üzerine olmasını şart koşmuştu ancak ihale iptal edilerek ileriki bir tarihe ertelendi.

DEVİR ÜCRETLERİ AŞIRI PAHALI

Bunun üzerine servisçi esnafı plaka devralma yoluna giderken, devir ücretlerinin pahalı olmasından şikâyet ediyor.

Gazetemize açıklama yapan esnaflar şunları söyledi “ Düzce Belediyesi açmış olduğu T ve S Plakalarını esnaf olan olmayan herkes yatırım amacıyla birden fazla plaka satın aldı. Okullar açılmasıyla Milli Eğitim Müdürlüğü açtığı ihalede plakanın ihaleye girecek kişi ya da firmanın kendi adına olmasını şart koşunca, esnaf mecburen elinde plaka olanlardan devir alma yoluna gitmek zorunda kaldı. Devir ücretleri aşırı pahalı,   kriz nedeniyle mazot benzin pahalandı. Belediyeye ödenen aidat ve masraflar zaten esnafın belini büküyor. Yetkililerden isteğimiz S ve T plaka devir ücretlerinin bin liraya düşürülmesi. Aksi takdirde servisçi ve taksici esnafı olarak bizler yok olup gideceğiz. Okul servislerinde de büyük aksamalar olacak” dedi.

SORUN BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLSÜN…

 Servisçi esnafı soruna bir an önce çözüm beklerken, Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Servisçiler ve Otobüsçüler Esnaf Odası, Düzce Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası da desteklediklerini ifade ettiler.


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Sektörün  Sorunları Masaya Yatırılacak…