Siyaset
Danışıklı dövüş

...

Danışıklı dövüş
5.5.2018 - 22:29
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce’nin en büyük ve seçmen sayısı en fazla olan ilçesi olan Akçakoca’dan AK Parti adına milletvekili adayı çıkması beklenirken, Akçakocalı İl Genel Meclis Üyesi Ayfer Yılmaz’ın İl Genel Meclisi Başkan seçilmesi “Akçakoca’dan milletvekili adayı çıkmayacak” yorumlarına neden oldu.

Akçakocalı İl Genel Meclis Başkanı Dursun Çakır’ın AK Parti Düzce Milletvekili Aday Adayı olması ile boşalan İl Genel Meclisi Başkanlığı koltuğunun en favori ismi Cahit Aydın olarak gösterildi. Ancak yapılan seçimlerde AK Parti grubu Akçakoca İl Genel Meclis Üyesi Ayfer Yılmaz’ı aday göstererek İl Genel Meclisi Başkanı seçilmesini sağladı.

Akçakoca’dan milletvekili adayı yok

Düzce’nin en büyük ve seçmen sayısı en fazla ilçesi olan Akçakoca halkı kendi içlerinden bir kişinin milletvekili adayı gösterilmesi yönünde baskı kurmuşlardı. Bilindiği gibi daha önce Yaşar Yakış, Akçakoca’dan milletvekili adayı gösterilmiş ve bakan olmuştu. Ardından Osman Çakır’da milletvekili olarak Akçakocalı milletvekili olarak ismini duyurdu. Ancak Ayfer Yılmaz’ın İl Genel Meclis Başkanı olması ile birlikte “Akçakoca’dan milletvekili adayı çıkmayacağı” mesajı verildi.

Akçakocalıların tepkisi merak ediliyor

Bilindiği gibi AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin düzenlediği bir basın toplantısında da Akçakoca’dan aday gösterilecek mi sorusuna “Akçakocalı, Düzceli diye bir ayrım olamaz” diyerek aslında Akçakoca’dan bir aday gösterilmeyeceği mesajını vermişti. Bu süreçten sonra Akçakocalıların, ilçeden  AK Parti’den milletvekili adayı gösterilmemesine vereceği tepki merak edilmeye başladı.

 


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Bıyık,  “ Dünyaya Türklerin Nasıl Bir Millet Olduğu Gösterildi”
Küçük; Yakınlarına Makam Vatandaşa Azar
Özlü, kuru ekmek ve hoşaf dağıttı