Siyaset
İşler İYİ gitmiyor

Düzce Diriliş Gazetesi; Düzce'de gündem, asayiş, spor, siyaset ve Düzce Belediyesi bulabileceğiniz haber portalıdır.

İşler İYİ gitmiyor
23.5.2018 - 12:53
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

İYİ Parti kurucu yönetim kurulu üyeleri, partilerinden istifa ettiklerini açıkladılar.

İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu’nun son dakika değişikliği ile milletvekili aday listesine 1.sıradan yerleşmesi İYİ Parti İl Başkanlığı’nda istifalara neden oldu. Bu durumu kabul etmeyerek parti yönetim kurulundaki görevlerinden ve parti üyeliğinden istifa eden Aslıhan Atik, Cemil Acar, Banu Tuna, Ertuğrul Çiçek, Melahat Acar ve Murat Öztürk’ün İYİ Parti İl Başkanlığı’na verdiği istifa dilekçesinde gerekçenin Katırcıoğlu olduğu apaçık dile getirildi.

“Katırcıoğlu’nun veremeyeceği hesapların sonunun gelmeyecek”

İstifa dilekçesinde şu ifadelere yer verildi: “Bizler İYİ Parti Düzce İl Teşkilatı Kurucu Üyeleri olarak ülkemizin içinde bulunduğu durumdan çıkış yolu olarak gördüğümüz İYİ Partimiz, parti programımızdaki ilkelerimiz olan, açık, dürüst, hesap verebilir olmak, çoğulcu katılımcı, kapsayıcı pozitif siyaset yapmak, eleştiriye açık ve özgür düşünceli olmak, siyaseti değerler üzerinden üretmek ve yapmak farklılıklara saygılı olmak ilkelerini yerine getirebilmek için yaptığımız çabaların boşuna olduğunu üzülerek görmekteyiz. Bu bağlamda Teşkilatımızın kurucu İl Başkanı ve Milletvekili Adayı Ercan Katırcıoğlu’nun bugüne kadar yürüttüğü siyasetin, geliştirdiği söylemlerin, veremeyeceği hesapların sonunun gelmeyeceğini, Düzce’mize hizmet etme kapasitesinin yetersiz olduğunu düşündüğümüzden dolayı Düzce İYİ Parti Yönetim Kurulu’nda bulunan görevlerimizden istifa ediyoruz. Gereğini arz ederiz.”

 

 


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

ruhi güner

24.5.2018 - 10:45:55

evet ilk baştasn katırcıoğlu ismi 1 sırada açıklansa idi hiç bir sıkıntı olmazdı ama ilk önce diğer arkadaşın imi açıklanıp sonra liste değişince iş değişti 1 sıradaki arkadaşın suçu neydi eğer bir şuçu varsa ikinci sırada ne işi var

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Çok net açıklama
15.6.2018 - 13:59
Çok net açıklama
Vah Ercan Hoca vah
18.6.2018 - 10:22
Vah Ercan Hoca vah
Partisi için sahaya indi
18.6.2018 - 22:58
Partisi için sahaya indi