Siyaset
Katırcıoğlu’ndan cevap bekleniyor

Düzce Diriliş Gazetesi; Düzce'de gündem, asayiş, spor, siyaset ve Düzce Belediyesi bulabileceğiniz haber portalıdır.

Katırcıoğlu’ndan cevap bekleniyor
30.5.2018 - 17:51
0 bekleyen yorum
8 onaylı yorum

İYİ Parti’den istifa eden ve kurucu yönetim kurulu üyeleri arasında yer alan ancak İYİ Parti’den istifa eden Ertuğrul Çiçek, parti içerisinde yaşanan sıkıntılar hakkında yaptığı yorumlarla gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Çiçek bu kez İYİ Parti Milletvekili adayı Ercan Katırcıoğlu’na art arda sorular sorarak cevap verilmesini istedi.

İYİ Parti Düzce İl Teşkilatı’nda yaşanan sıkıntı gün yüzüne iyice çıktı. Parti içi demokrasinin kayıp olduğu iddiası ile partisinden istifa eden ve partinin kurucu yönetim kurulu üyesi olan Ertuğrul Çiçek, istifaları sonrasında Öncü TV’de kendileri hakkında ithamlarda bulunan İYİ Parti 1. Sıra milletvekili adayı Ercan Katırcoğlu’na sorular sordu.

İşte Çiçek’in o paylaşımı;

Sn. Ercan KATIRCIOĞLU, 23 Mayıs 2018 tarihinde Düzcede bulunan bir yerel kanala çıkarak hakkında çıkan iddialara yanıt niteliğinde bir konuşma yapmış konuşmasının son bölümlerinde de 22 Mayıs 2018 tarihli dilekçe ile istifa eden Düzce İyi Parti İl Yönetiminden 6 Yönetici hakkında şu ifadeleri kullanmıştır "Siyasi Tecrübelere sahip olmayanlar maçın bitiş düdüğü çalmadan sonuç ilan etmek Mümkün Değildir" diyerek akabinde "Çok şükür bu haberi yapanlar ve yaptıranlar partimizden istifa etti" diyerek, istifa eden 6 kişiyi yalan haber yapmak ve yaptırmakla ile itham etmiştir.

CEVAP: Eğer yalan haber yapan ve yaptıran biz isek, bu haberi Düzce'de ilk yapan ve Düzce Kamuoyuna duyuran haber kanallarının başında Öncü Tv Gelmektedir ve siz de bu demeci aynı kanalda verdiniz neden haberi yapan ve yaptıranları öğrenmediniz, öğrendiyseniz bu haberi yaptıran 6 kişiden biri midir? Eğer o altı kişiden biriyse diğer 5 kişiyi zan altında bırakmamak için o ismi açıklamanız gerekmez mi; dürüstlük, siyasi etik bunu gerektirmez mi?

Sn.Ercan Katircioğlu, yine aynı programda "Genel başkanımız, İl Başkanları ile yapmış olduğu toplantıda kurucu il başkanlarının önünü açmış isterlerse milletvekili adayı obalibileceklerini söylemişti, bu bireysel karar değildir, benim gibi birçok il başkanı teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısının onayı alınarak "İSTİFA ET ADAY OLACAKSIN" denildikten sonra istifa ettiğini beyan etmiştir.

CEVAP: Size Genel Merkez tarafından hangi tarihte aday olacaksınız talimatı geldi, Adaylığınızı açıklamadan birgün önceki geniş katılımlı toplantıdaki beyanınız şudur "İl başkanları ile Meral hanımın yapmış olduğu toplantıda Meral hanıma bir il başkanının kalkarak bizler de aday olabilir miyiz diye sorduğunu, meral hanımında olabilirsiniz diye beyan verdiğini sizin de söz alarak bu konunun SN.Koray AYDINA da danışılması gerekildiğini söylediğinizi, bunun üzerine Koray AYDIN kafasını sallayarak onay verdiğini ve sizlere daha sonra haber verileceğini söylediniz" ancak aynı toplantıya katılan değişik il başkanları ve yakınlarında görev yapanlarla görüştüğümde olayın şu şekilde olduğu tarafıma beyan edildi " Toplantıda Bir il başkanının kalkarak il başkanları da aday olabilir mi diye sorduğunu, sn Meral AKŞENER"in de evet olabilirsiniz ama benim tercihim aday olmamanızdan yana teşkilatlar boş kalmasın; ama tercih sizindir dediğini ve bu talimatı alır almaz illerine dönen ve vekilliğe karar veren birçok il başkanının hemen istifa ettiği ve adaylığını açıkladığını" Sizin Düzce'de hangi can alıcı projenizden dolayı genel merkez sizi aday yaptı, eğer genel merkez sizi arayıp aday olacaksın dediyse genel merkez demokratik bir ortam hazırlamış olur mu, diğer 5 aday ile aranızda adil bir yarış ortamı oluşur mu eğer sizin aday olacağınız kesin ise, sonucu belli maça çıkılır mı?

 

Sn.Ercan Katircioğlu, yine aynı programda " Benim milletvekili olamayacağım yönünde söylemler var (biz bunu dilekçemizde belirtmiştik) demek ki bu arkadaşlar Düzce’de yaşamıyordu, yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır ve kısa sürede teşkilatlandığını beyan etmiştir?

CEVAP: Bizler Düzce’de yaşıyorduk ve yaşamaya devam ediyoruz ve edeceğiz de bizler Düzceliyiz bu toprakların insanıyız. Bizler seni belediyede sn. Mehmet Keleş’in belediyeyi aile şirketine çevirdiği hususu ile CHP “ye de daha önceden verdiğiniz evraklar ile tanıdık (Kendi beyanınız var evrakları ben verdim diye) bu hareket siyaseten doğru bir hareket midir? Mücadelenizi neden MHP ile başlatıp evrakları ilk etapta MHP üzerinden kamuoyuyla paylaşmadınız size mani olan durum nedir, ayrıca SN.MEHMET KELEŞ'E belediyeyi aile şirketine çevirdiği yönünde sitemler ederken, teşkilatlanmasını kendinizin yaptığı Düzce İyi Parti Bünyesinde Yönetim kurulunda olan kişiler arasında asil, yedek, disiplin, kurulu üyesi ve üst delege olmak üzere birbiriyle eş, akraba olan kaç üyeniz var, eğer var ise Siz çok kızmış olduğunuz Mehmet KELEŞ durumuna düşmüş olmaz mısınız?

Sn. Ercan Katircioğlu, kendisinin görev adamı olduğunu ısrarla beyan etmiş olup, her türlü sorumluluğu alacağını ve parti menfaatlerini üst düzey tuttuğunu her fırsatta beyan etmektedir Saygım vardır.

CEVAP: Kuruluş aşamasından 04 Mart 2018 tarihine kadar olan süreçte, bir il başkanı olarak cebinden kaç lira harcamıştır, aidatlarını düzenli ödemiş midir, cebinden harcamış olduğu masrafların bir bölümünü partiden istemiş midir, denk bütçe ile kongreye gidip daha sonra geriye dönük borç çıkmış mıdır.? İzmit İl Binasının açılışına giderken kendi kartından doldurulmuş olduğu mazot parasını açılışa giden 10 kişiden kendi isteği ile toplatmamış olduğu halde daha sonra bu 255 liralık bedeli partiye gider olarak yazdırmış mıdır, kayıtlarda bu 255 liralık bedel gözükmekte midir?

Sn. Ercan Katircioğlu'nun yapmış olduğu TV programında direk istifa eden 6 kişi ile ilgili olarak bir açıklama yaparak, bu kişilerin üzerine yapıştırmış olduğu yalan haber yaptırma yaftasını kaldırması gerektiğini, eğer bu 6 kişiden birisi bu haberi yaptırdıysa bu ismi açıklayarak diğer 5 kişiyi bu zandan kurtarması gerekmektedir

Mensubu olduğumuz partinin en çok önem verdiği hususun şeffaflık ve fikirlere saygılı olmak düsturundan yola çıkarak Sn. Ercan KATIRCIOĞLU'nun sormuş olduğum sorulara ayni şeffaflıkla cevap vereceğinden şüphem yoktur.


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
8 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Eski mhpli beyköylü

31.5.2018 - 18:10:00

Bu nasıl siyasettir. Tüm Düzce cevap bekliyor . siz insanlarla dalga mı geciyorsunuz. Birde utanmadan 1. Sıra adayı gösterildim diyorsunuz. Kim secti sizi cok pardon da.iyi partiye en buyuk iyilik. Bu adamı partiden atmak
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Güneş

31.5.2018 - 17:59:56

Sosyal medyadan uzun suredir takip ediyorum aciklamada bulunan çiçeki sanirim yorumlari ve sorularının ardı arkası kesilmeyecek. Parti oturup bu kisiyle sorunlarıni en kisa zamanda cozmeli yoksa ben gibi gonul verenler partiden uzaklasabilir
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Nadiye

31.5.2018 - 17:54:57

Ercan katırcıoğlu partıyı darma dağın ettın nasıl bir hırs böyle duzcelı kendine dusman aramıyor bak işine
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

teşkilatçı

31.5.2018 - 17:48:12

ablam biz partinin adamıyız kimsenin admı değliz.torunlarımız için ordayız.seçim sonrası bunun hesabını sorucaz merak etme.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Yoldaş

31.5.2018 - 00:02:42

Bu kadar zor sorular sorulmaz ki kardeşim :) sorma böyle sorular alışkın diil toplum bu tarz sorulara 👌
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Kral Çıplak

30.5.2018 - 23:23:12

Yine bir ertugrul.cicek klasigi, bu adam diyorsa kesin vardir gerceklik payı ve çok zekice sorular. Aynı zekada cevap bekler şimdi.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Kral Çıplak

30.5.2018 - 23:23:12

Yine bir ertugrul.cicek klasigi, bu adam diyorsa kesin vardir gerceklik payı ve çok zekice sorular. Aynı zekada cevap bekler şimdi.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Haydaaaa

30.5.2018 - 21:38:05

Çok güzel ve dobraca sorulmuş sorular, ayni dobralikta cevap verebilecek mi acaba soruların muhatabı.takip edip gorecegiz. Bir seçmen olarak bakacaz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Çok net açıklama
15.6.2018 - 13:59
Çok net açıklama
Vah Ercan Hoca vah
18.6.2018 - 10:22
Vah Ercan Hoca vah
Partisi için sahaya indi
18.6.2018 - 22:58
Partisi için sahaya indi