Siyaset
Bir ucubeyi dahi kaldırmaya gücün yetmiyorsa...

Bir ucubeyi dahi kaldırmaya gücün yetmiyorsa...
8.08.2018 - 13:28
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Geçtiğimiz yaz sezonunda, mavi bayraklı olmasıyla övündüğümüz Akçakoca plajında, bir tatil beldesine, hatta bir ilçeye yakışmayacak çirkinlikte bir olay yaşandı.

Kural tanımazın, bencilin, densizin biri koskoca bir plaja hilkat garibesi çirkin bir baraka kondurdu.

Yaşanan bu olay, Akçakoca turizmine zarar verdiği gibi, ilçenin adının bu çirkin olayla gündeme gelmesine neden olmuş,

Yerel basının haftalarca gündeme getirilen ucubeye vatandaşlar ve tatilciler tarafından şiddetli bir şekilde tepkilere neden olmuştu.

 Bütün bu tepkilere rağmen, söz konusu ucubeyi kaldırması gereken Akçakoca Belediyesi, hiçbir işlem yapmamış, adeta görmemezlikten gelmişti.

Barakanın bulunduğu aynı bölgede AK Partili Düzce milletvekilinin dairesinin olduğu ve milletvekili annesinin bu baraka içinde güneşlendiği iddia edilmişti.

Şimdi sıkı durun!

Geçtiğimiz yaz sezonunun bitmesiyle artık işine yaramadığı için kaldırılan ucube bu yıl yeniden plajda yerini aldı.

Adeta ucubeyi plaja konduran kişi ya da kişiler,“Ben istediğimi yaparım kimse karışamaz, sıkıysa kaldırın” diyerek başta Akçakoca Belediyesi olmak üzere tüm yetkililere meydan okudu.

Düzce halkı barakanın sahibi olduğu iddia edilen kişiden kurtuldu, ancak verdiği zarardan ve paha biçilmez sanat eseri!nden kurtulamadı…

Olaya müdahale etmesi gereken Akçakoca’nın Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ise ucubenin kaldırılması yönünde hiçbir varlık gösteremedi.  Adeta görmezden geldi.

İlçe esnafının yaptığı en küçük bir hatada dahi zabıtayı göndermekte tereddüt etmeyen Başkan Yemenici’nin gücü ucubeyi kaldırmaya yetmedi. Koltuğumdan olurum korkusuyla bu çirkin hareketi yapan kişilere karşı hiçbir yaptırımda bulunmadı. Tavrını koyamayarak Akçakoca turizminin zarar görmesine, ilçede oluşan çirkin görüntüye engel olamadı.

Bu manzarayı gören Akçakoca halkı Cüneyt Yemenici’ye “Madem bir ucubeyi dahi kaldırmaya gücün yetmiyor. O koltukta oturmayı bırak” şeklinde tepkilerini dile getiriyorlar.

Biz de Başkan Yemenici’ye diyoruz ki “ Sayın Başkan! Unutmayın Akçakoca, sorumsuz, kural tanımayan birkaç kişiden büyüktür

Anladınız mı?

 

 


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ