Siyaset
Felaket tellalları iş başında…

Felaket tellalları iş başında…
10.08.2018 - 00:49
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Başarılarıyla, memlekete, üyelerine faydalarıyla, adını duyuramayanlar, kriz edebiyatıyla gündeme gelmek istiyorlar…

Türkiye ekonomisine karşı başlatılan dış baskı, döviz piyasasında dalgalanmalara neden oldu. Türk ekonomisi özellikle ABD'den gelen baskılara direnmeye çalışırken, "Türkiye yandı bitti" edebiyatı yapmaya devam eden bir takım çevreler gün doğdu.

Üyelerinden aldıkları aidatlarla makam odaları döşeyen, makam araçlarında keyif süren, buna rağmen üyelere hiçbir fayda sağlamayan, adeta üyelerinin sırtından geçinen bazı odalar, faydalı icraatlarla sesini duyuramayınca, kriz zamanlarında yaptıkları siyasi açıklamalarla gündem olma çabasına giriştiler.

Elektrik Mühendisleri Odası Düzce İl Temsilciliği ve Makine Mühendisleri Odası Düzce İl Temsilciliği üzerlerine vazife olmamasına rağmen Uluslararası dolar oyunu sebebiyle yapılan mecburi zamları fırsat bilerek, yapılan zamlar üzerinden kaos edebiyatı yaptılar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şahsında hükümeti eleştirdiler.

Doğalgaz ve elektriğe yapılan zamların sebebini gayet iyi bilmelerine ve her vatanseverin yapması gerektiği gibi vatandaşlara bu durumun geçici olduğunu ve bu krizin de birlik ve beraberlikle atlatılacağını tavsiye etmeleri gerekirken tam aksine, yapılan zamların esnafı ve Ülkeyi kaosa sürükleyeceğini iddia edecek kadar basiretsizlik örneği sergilediler.

  Elektrik Mühendisleri Odası Düzce İl Temsilciliği ile Makine Mühendisleri Odası Düzce İl Temsilciliği ortak basın açıklamasında şunları söylediler : “24 Haziran seçimlerinin ardından geçilen "Türk Tipi Başkanlık Sistemi" yle tüm kamu kurumlarını bir taraftan dağıtıp bir taraftan da yetkileri tekelleştiren yapılaşma elektrik fiyat sistemini de vurdu. Doğalgaz ve elektrik fiyatlarında yaşanan bu gelişmeler, yıllardır sürdürülen dışa bağımlı enerji politikalarının sonucudur. Cari açık üzerinde de büyük etkisi olan enerji ithalatı kapsamında kurdaki yükselmeler, seçim sonrasında zam yağmuru olarak fiyatlara yansıtılmaktadır. Enerjinin sanayinin ana girdisi olduğu dikkate alındığında ülke ekonomisi büyük bir açmaza sokulmuş bulunmaktadır”  

  Elektrik Mühendisleri Odası Düzce İl Temsilciliği ile Makine Mühendisleri Odası Düzce İl Temsilciliği tarafından yapılan talihsiz açıklama karşısında vatandaşlar “  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu sayesinde Türkiye bölgede ve dünyada sesini duyurmaya başlamışken, şaha kalkmışken, bunu hazmedemeyen dış güçlerin ve içerideki uzantıların yaptıkları operasyonlar sonucu ekonomimiz hedef alınmıştır.

Elektrik Mühendisleri Odası Düzce İl Temsilciliği ile Makine Mühendisleri Odası Düzce İl Temsilciliği’nin hükümetimizin yanında olacağı yerde, elektrik ve doğalgaza yapılan zamları bahane ederek, kaos edebiyatı ve felaket telalığı yapması, Türkiye’nin gelişmesini istemeyen bazı güçlerin ekmeğine yağ sürmüş ve onları sevindirmiştir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi “Bize darbelerle ayar veremeyenler, ekonomik meselelere el attı ama  birlik ve beraberliğimiz sayesinde bunu da atlatacağız. Krizden medet uman, fırsata çevirmek isteyen felaket tellallarının hayalleri suya düşecek “şeklinde tepkilerini gösteriyorlar.


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ