Siyaset
Belediye Başkanı Neden Bağımsız olmalı?

Kendi partisinden olmasına, hatta seçilirken destek vermesine rağmen Ak Parti İl başkanı Hikmet Keskin ile Belediye Başkanı Dursun Ay arasında soğuk rüzgârlar esiyor.

Belediye Başkanı Neden Bağımsız olmalı?
20.09.2018 - 00:47
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Her iki siyasetçinin, siyasi beklentileri nedeniyle çoğu konularda anlaşmazlığa düşüyor. Başkan Keskin, kendi belediye başkanına dahi zar zor söz geçiriyor.

 Hal böyleyken başkan seçilecek kişi, Milletvekilleri ve her iki partinin il başkanları arasında siyasi anlaşmazlıkların oluşacağı, başkanın ve belediye çalışanlarının hizmet noktasında zor durumlarda kalacağı, hizmette bölünmeler yaşanacağı, bu nedenle de vatandaşlar arasında huzursuzluk olacağı yorumları yapılmakta.

DÜZCE HALKINI VE BAŞKANI ZOR GÜNLER BEKLİYOR

 Siyasi yorumcular arasında benimsenen ve kabul gören bir görüşe göre, Düzce Belediye Başkanı’nın AK Parti ya da MHP’den seçilmesi durumunda, hizmet anlamında kendi partisine yakın isimlere öncelik vereceği, ayrımcılık politikası uygulayacağı, dolayısıyla istese de tarafsız bir belediye başkanı olamayacağı ifade ediliyor.

Bize göre başkanlık koltuğuna oturacak kişinin ya tüm partilerin görüş birliğine vardıkları bir ismin ya da hiçbir partinin şemsiyesi altında olmayan, kendi kişiliği, yeteneği, cesaretine, halk arasındaki saygınlığına ve sevgisine güvenen, Düzce halkının uzun zamandır hasret kaldığı, değerli bir kişiliğe, hizmet anlayışına sahip, donanımlı ve yetenekli, toplum içinde hiç kimsenin itiraz etmeyeceği bağımsız bir aday olması gerekiyor.


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ