Siyaset
Cumhur İttifakı Birilerini rahatsız etti

AK Parti eski İl Başkan Vekili Özür Bergut, MHP'den belediye başkan adayı olup Faruk Özlü ile beraber hareket edecek olan Celal Kasapoğlu operasyonuyla ilgili Faruk Özlü'yü eleştirdi.

Cumhur İttifakı Birilerini rahatsız etti
13.02.2019 - 19:35
1 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Bergut, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, AK Parti Belediye Başkan adayı Faruk Özlü'nün Celal Kasapoğlu transferiyle Cumhur İttifakı ruhuna zarar verdiğini, bu operasyonun asıl amacının MHP'nin içini karıştırmaya yönelik olduğunu öne sürdü. 

Bergut'un açıklamalarını değerlendiren AK Parti'ye yakın isimler;  " Geçmişlerine bakmadan adam eleştirmek kolay. Cumhur İttifakı ruhu bazılarını rahatsız etti. Yönetim kurulu üyesi olduğu partiden maaş alanların, etik kavramından bahsetmesini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Kaldı ki bir önceki dönemde yönetim kuruluna aldıkları, beraber siyaset yaptıkları insanların hangi partili ve önceden hangi söylemler içinde olduklarını dip not olarak kaydediyoruz." yorumunda bulundular.

AK Parti il yönetiminde 4 yıl görev yapan Özgür Bergut'un açıklaması şöyle:

"Kanaatim odur ki bu transfer Kasapoğlu’nun Ak Partiye getirisinden çok MHP’nin içini karıştırma operasyonudur.Sayın bakanın bu hamlesi kendine rakip gördüğü MHP içinde bir karışıklık yaratacağı aşikardır.Dolayısı ile ittifak ruhu ile yapılmış bir hamleden öte ittifakın ruhuna aykırı bir harekettir.Sayın Özlünün teklifi getiren taraf olması bu tespitimi doğrulamaktadır.Kasapoğlu’nun böyle bir  teklifi kabul etmesi kendi tercihi olup,bunun üzerinden söylem geliştirmenin bir anlamı olmadığını düşünenlerdenim.Sonuçta bu hareketinin artısını da eksisini de kendi göğüsleyecektir.

Bir Ak Partili olarak maalesef ki bu hamlenin Ak Parti camiasında da problemler çıkaracağını düşünmekteyim.Yıllardır teşkilat içinde bu davaya hizmet etmiş çok kıymetli donanımlı bu davanın değerlerini kendine hal edinmiş bir çok isim mevcut iken,başka partiden adaylığını koymuş bir kardeşimizin bu görevlere getirilmesi bir vefasızlık örneği olacaktır.Seçimleri kazanmanın yolu,yapacaklarınız,projeleriniz ,ortaya koyduğunuz vizyon ile olmalıdır.Bu tür siyasi hamleler ile bir kazanım edinmeyi amaçlamak teşkilatımıza olan güvenin sarsılmasına sebep olacağı gibi,ülke bekasının teminatı olarak kurulan ittifak ruhuna da zarar verecektir."


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
1 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ