Spor
Çalışmalar Melen'de

Dünya Şampiyonası için 2-8 tarihleri arasında Japonya’da yapılacak olan rafting yarışlarına hazırlık için Düzce’ye gelen Rafting Milli Takımı, Akçakoca Milli Takımlar Kamp Merkezi ile Melen Çayı’nda kamp yapmaya başladı. Sporcular deniz kıyısında kondisyon çalışması yaparken, Melen Çayı’nda ise nehir antrenmanlarını yapıyorlar.

Çalışmalar Melen'de
18.09.2017 - 12:40
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

 Dünya Rafting Şampiyonası 2-8 Ekim tarihleri arasında Japonya’da U19 ve U23 kategorilerinde yapılacak. Rafting Türk Milli Takımı da, Dünya Şampiyonası’na hazırlanmak için Düzce’ye geldiler. Akçakoca İlçesi’nde bulunan Milli Takımla Kamp Merkezi’nde kalan Rafting Milli Takımı sporcuları deniz kıyısında kondisyon çalışması yaparken, Melen Çayı’nda ise nehir antrenmanlarını gerçekleştiriyorlar.

Hedeflerinin Dünya Şampiyonluğu olduğunu ifade eden Rafting Milli Takım Antrenörü Savaş İzmirli “U19 ve U23 kategorisinde Dünya şampiyonasına hazırlanmak için Düzce’ye Melen Çayı’na geldik. Bundan önce Mayıs ayında Avrupa şampiyonasına katıldık. Takım halinde U19 kategorisinde Avrupa Şampiyonu olduk. Burada 15 günlük bir kampımız var. 16 Eylül’de Melen’e geldik. Ayın 30’unda İstanbul’dan Japonya’ya gideceğiz. 2-8 Ekim tarihleri arasında Dünya rafting şampiyonası yapılacak. Kampımızın bir kısmında Akçakoca’da deniz kıyısında kondisyon çalışmaları ile devam edeceğiz. Bir kısmı ise Melen’de suda nehir antrenmanları ile devam edecek. Bu yıl yapılan R6 Dünya Şampiyonası. Bizde iki kategori vardır. Birisi R6 yani 6  kişi ile yapılan birisi R4 4 kişi ile yapılan. İyi hazırlandık. Bunun haricinde Rize’de de bir kamp geçirdik. Fırtına Vadisi’nde. İyi hazırlandık. Hedefimiz tabi ki şampiyonluk ancak en azından ilk 3’e gireceğimize kesin gözü ile bakıyoruz. Kaldığımız yer iyi, kamp iyi gidiyor. Melen Çayı’na yabancı değiliz. Türkiye şampiyonalarını burada gerçekleştirdik. Hedefimiz şampiyonluk kesin. Özellikle U19’da çok iddialıyız. U23’te de iyiyiz ama U 19’da alttan gelen daha önce başarılı olmuş sporcu arkadaşlarımız var. Avrupa’da birinciliği hiç bırakmadık. Dünya’da üçüncülüğümüz vardı 2013 Yeni Zellanda’da aldığımız. Bu sene onu egale edip Dünya şampiyonu olmak istiyoruz. Takım moral ve fizik olarak çok iyi. Bizde inanmış bir şekilde kampa geldik. Sorun çıkmazsa Dünya şampiyonu olacağız” dedi.

Daha sonra Rafting Milli Takımı, Melen Çayı’nda bot kalkış antrenmanları yaparak Dünya Şampiyonası’na hazırlanmaya başladı.

 

 

 


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ