Spor
Gençleri topluma kazandırmalıyız

Düzce Diriliş Gazetesi; Düzce'de gündem, asayiş, spor, siyaset ve Düzce Belediyesi bulabileceğiniz haber portalıdır.

Gençleri topluma kazandırmalıyız
14.03.2018 - 15:00
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce 1. Amatör'de mücadele eden Aziziyespor Kulübü'nün Başkanı Murat Postoğlu, gençleri madde bağımlılığından uzaklaştırarak spora kazandırma konusunda çalışmalara ilk başladıkları günden bu yana çok önemli yol kat ettiklerini söylerken, daha çok kurtarılacak genç olduğunu ancak lisans çıkartmanın maliyetinin yüklü olduğunu belirtti. Postoğlu, idarecilerden bu konuda destek istedi.

Geçtiğimiz yıllarda mahallede bulunan madde bağımlısı gençleri takıma alarak hem kötü alışkanlıktan kurtaran hem de spora kazandıran Aziziyespor'da çok önemli yol kat edildi. Kulüp Başkanı Murat Postoğlu ve takıma antrenörlük yapan Aziziye Cami İmamı Ömer Meydan'ın çabaları ile kurtarılan çocuklar, uyuşturucu ile mücadelede sporun en iyi çözüm yollarından biri olduğunun örneğini sergiliyorlar.

Aziziyespor Kulüp Başkanı Murat Postoğlu, Ömer Meydan önderliğinde Aziziyespor'un ve madde bağımlılığı ile mücadele çalışmalarının çok iyi gittiğini söylerken, hedeflerine ulaştıklarını, gençleri sokaklardan alarak spora kazandırdıklarını dile getirdi.

Postoğlu, "2013 yılında Uyuşturucu ile mücadeleyi ilk başlatan biziz. Şimdi bakıyoruz, valimiz, belediye başkanımız, emniyet müdürümüz, alay komutanımız ve STK'lar bu işe sahip çıktılar. Aziziyespor bunu başlattığı için Ömer Hocam'la biz çok mutlu olduk. Gençlerimizle aslında bu sene söylediğimizi tam yapamadık. Çünkü, uyuşturucu kullanmayan gençler yüzde 30 iken bunu yüzde 70'e çıkartmışız genç bulamadık, demek ki biz bu işi başarmışız. Aynı yolda devam edeceğiz. Madde bağımlılığından kurtarmak için kanun olması gerekiyor, bütün takımlarda en az 3 kişiyi oynatmamız gerekiyor" dedi.

Madde bağımlılığından kurtarılarak takıma alınacak bir gencin lisansı olmadığı durumlarda federasyonun istediği meblağın yüksek olduğunu söyleyen Postoğlu, devletin kendilerine destek çıkmasını istedi.

Postoğlu, "Ben federasyonun istediği o 2 bin TL'yi verip o çocuğu getiremiyorum. Bunlara biraz eğilmek lazım. Kulüplere maddi yardım yapılması, yardımın kulübün kendisine verilmemesi lazım. Ben bir çocuk bulup, Valiliğe ya da belediyeye gittiğimde lisansını alın dediğim zaman paranın federasyonun direkt hesabına yatırılması gerekiyor ki ben o çocuğu takımda oynatayım" şeklinde konuştu.


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ