Spor
Milletin aklı ile dalga geçiyorlar

Düzce Diriliş Gazetesi; Düzce'de gündem, asayiş, spor, siyaset ve Düzce Belediyesi bulabileceğiniz haber portalıdır.

Milletin aklı ile dalga geçiyorlar
6.04.2018 - 15:38
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzcespor kongresinde konuşan eski Başkan Cihat Algün, Düzcespor’un hesapları ile ilgili olarak açıklamalar yaptı. Düzcespor’un gelirlerine 1 milyon 500 milyonluk temlik koyduğunu 1 milyon 500 bin liralık da bağış yaptığını istifa ederken kendi ağzı ile söyleyen Algün’ün kongrede yaptığı açıklamada ise durum çok farklı yerlere gitti.  

Düzcespor kongresinde Cihat Algün’ün hesap hatası yaptığı yada Düzcelileri kandırmaya çalıştığı ortaya çıktı. Kongrede konuşan Algün, “Yönetimimiz döneminde kulübümüzün 4 milyon 337 bin 134 lira 97 kuruş gideri oldu. Bu giderin 1 milyon 865 bin 852 lirası Spor Toto ile yardım ve bağışlardan elde edilmiş, kalan 2 milyon 471 bin 282 lira 97 kuruş ise şahsım tarafından karşılanmıştır” dedi.

Hani 3 milyon nerede?

Ancak, aynı Cihat Algün Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a istifasını sunarken kulübün 1 milyon 500 bin lirasına temlik koydurduğunu, 1 milyon 500 milyon lira ise bağış yaptığını duyurmuştu. Ancak Algün istifası sırasında açıkladığı rakam ile kongrede açıkladığı rakam arasında 528 bin 718 lira fark var.

Düzcelileri kandırmaya mı çalışıyor?

Cihat Algün’ün açıklamaları arasında ki tutarsızlıkla birlikte açıklanan rakamlara bakıldığında ya Cihat Algün 1 milyon 500 bin liralık bağış yerine 971 bin 282 lira bağış yaptı yada Düzcespor’dan halen 971 bin 282 lira alacağı görünüyor.

Reklam paraları nerede?

Ancak Algün’ün sezon boyunca oyuncu formaları göğüs reklamları ile saha çevresinde ki reklam panolarında çıkan boy boy reklamlarının hesabının ise kim tarafından verileceği merak ediliyor. Kamuoyu araştırmalarına göre oyuncu göğüs reklamları sezon boyunca 500 bin liraya mal olurken, saha içinde ki reklam tabelalarının da reklam gelirleri 250 bin lirayı buluyor.

Kuruş, kuruş hesabı sorumalı

Düzcespor üzerinden kar elde etmeye çalışan ve verdiği rakamlarla kamuoyunda kafa karışıklığına neden olan Cihat Algün döneminde ki gelir-gider hesaplarının tek tek incelenmesi gerekiyor. Kuruş, kuruş Düzcespor’un parasının hesabının sorulması isteniyor.


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ