Yığılca
Yabani hayvanlar için yem bırakıldı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce Şube Müdürlüğü tarafından, ağır kış şartlarının yaşandığı Yığılca İlçesi’nde ki ormanlık alanlarla yabani hayvanların aç kalmaması için yiyecek ve yem bırakıldı.

Yabani hayvanlar için yem bırakıldı
11.1.2017 - 15:07
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce’de son 1 haftadır etkili olan soğuk hava beraberinde gelen kar yağışı yabani hayvanların yem ve yiyecek bulmasını zorlaştırdı. Bunun üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce Şube Müdürlüğü harekete geçerek, öncelikli olarak kış şartlarının en ağır yaşandığı ilçe olan Yığılca ilçesinde ormanlık alanlara yabani hayvanlar için yem ve yiyecek bıraktılar.

     Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce Şube Müdürü Sezgin Akay yemleme çalışmalarının devam edeceğini ifade ederek “ Yemleme çalışmalarındaki amaç; ağır geçen kış şartlarında yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanlarına yem takviyesi yaparak hayvan ölümlerinin engellenmesi, yaban hayatının sürdürülebilirliğinin sağlanması ve halkın bu konudaki farkındalığının arttırılmak istenmesidir. Yemleme çalışmalarımız kış sezonu boyunca devam edecektir” dedi.  


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Harmantepe'de çevre düzenleme çalışmaları başlıyor