Yığılca
Yığılca’da Tarihi Gün

Yığılca uzun süredir beklediği hizmete sonunda kavuştu. Geçen yılın sonbahar aylarında başlanan doğalgaz çalışmalarında sona gelindi ve bugün düzenlenen törenle ilk gaz verilerek doğalgaz hattı kullanıma açıldı.

Yığılca’da Tarihi Gün
8.11.2018 - 15:55
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

 

Hat çalışmalarının tamamlanmasının ardından bugün düzenlenen tören ile Yığılca’ya gaz akışı sağlandı ve ilk gaz yakıldı. Törene Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Aksa Düzce-Ereğli Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Bölge Müdürü Ender Onur, firma çalışanları ve Yığılcalı vatandaşlar katıldı. 

"BUGÜN YIĞILCA'MIZDA TARİHİ BİR GÜN”

Eski Bakan Faruk Özlü’nün sarf ettiği emeği unutmayacaklarını dile getirerek törenin açılış konuşmasına başlayan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, "Bugün Yığılca'mızda tarihi bir gün. Hepimizin hayali olan bir projeyi bugün hayata geçiriyoruz. Yığılca’mız ilk defa doğalgaz ile tanışmış olacak. Doğalgazın ilçemize gelmesinde, hayallerimizin gerçekleşmesinde çok büyük emekleri olan Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü Bey'i asla unutmayacağız. Yığılca onu asla unutmayacak” dedi.  

 

Doğalgaz hattının ilçeye katacağı değere de değinen Yiğit, “Yığılca gerçekten bugün bir miladı yaşıyor.İlçemizin geri kalan ve şuan için hizmet alamayan noktalarında da doğalgaz çalışmaları mevsim şartlarına göre hız kazanarak devam edecek ve Yığılca bir bütün olarak doğalgazdan faydalanacak. Halkımız şunu bilsin ki hizmet alamayan en ücra noktamız bile kalmayacak. İlçemize hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.  

 

Yürütülen çalışmalar sonucunda kazandırılan doğalgaz hattı hakkında bilgi veren Aksa DERGAZ Bölge Müdürü Ender Onur ise" Bu sene içerisinde çalışmaya başladığımız Yığılca ilçesinde bugün itibariyle sona gelmiş bulunmaktayız. Bu süre zarfında yaklaşık 15 Km’lik bir şebeke hattıyla beraber bin konuta gaz verebilecek seviyeye geldik. Doğalgaz Yığılca’mıza hayırlı olsun. Doğalgaz altyapı çalışmaları bundan sonraki süreçte de devam edecektir" ifadelerini kullandı. Tören, konuşmaların ardından doğalgazın kullanıma açılmasıyla sona erdi.


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Harmantepe'de çevre düzenleme çalışmaları başlıyor