Yazarlar
SİYASET VE YENİDEN YAPILANMA
Adnan Kaçar

Adnan Kaçar

4.10.2017 - 13:00
1728 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

 

            Bu haftaki yazım kısa ve öz olmak kaydı ile ağırlıklı olarak Ana başlıklardan oluşacak.Ancak Salı gününden itibaren gazetemizin Web sayfasında günlük yazılarımı takib edebilirsiniz.Günlük yazılarımda Akp’nin 2002-2017 tarihleri arasındaki tarihsel boyutuna yer vereceğim.Okumanızda ve takib etmenizin faydalı olacağını söyleyebilirim.

            Bildiğiniz üzere Türkiye Genelinde , Akp’nin 317 Vekili, 81 İl Başkanı,49 Belediyesi, 558 İlçe ve Belde Belediyesi, 30 Bine yakın Teşkilat Mensubu, Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis Üyesi mevcut.Genel anlamda istatiksel olarak bakacak olursanız yerel yönetimlerin %64’ü Akp’ye ait.

            Yaklaşık 15 Yıldır Tek başına bir iktidar ile çoğunluğu sağlamak kaydı ile Ülkeyi yöneten bir siyasi oluşumdan bahsediyoruz.Ancak yapılan Genel Seçim ve Referandumda halkın SANDIKTA vermiş olduğu Mesajlarda aşikar. Vatandaş Yerel Yönetimlerden, Milletvekillerinden, Teşkilatlardan rahatsız ve şikayetçi.

REİS’inde bu mesajları aldığını, tahlil ettiğini ve lazım gelen ne ise yapacağını ve yapılması gerektiğinide  bir çok toplantılarda deklare ettiğini gördük.

Ortada “Güç Zehirlenmesine uğrayan, Rant Devşirme ve Yolsuzluk Söylentilerinin ayyuka çıktığı bir siyasi yapı mevcut”.Halk kökten bir temizlik istediğini Türkiye genelinde yüksek sesle beyan eder hale geldi.

İlk önce 4-5 İlçe Belediyesi ile başlayan “Temizlin ve Arlanma Harekatı”12 İl Başkanının görevden alınması/azledilmesi ile devam etti, Akabinde Kamu vicdanını oldukça rahatlatan bir karar ile İBB’nı Kadir TOPBAŞ görevinden alındı.

Bize ulaşan haberlerde, “Türkiye Genelinde operasyonların devam edeceği, daha bir çok İl Başkanı ve Belediye Başkanının görevden alınacağı sağlam ve dava şuurunda olan Omurgalı ve inançlı kadroların vazifeye getirileceği yolunda” dır.

Yaşadığımız şehir Düzce ile alakalı gelişmeleri yakından takib ediyoruz. Düzce’miz ile ilgilide çok önemli gelişmeler mevcut.Akp içerisinde çok büyük ve Radikal değişimler olacağı yolunda bilgiler intikal ediyor

.Durum şunu gösteriyorki, önümüzdeki süreçte hareketli günler yaşanacak.Düzce Kamuoyunun/tabanın vicdanını rahatlatacak bir çok icraata şahit olabileceğiz.

Yazımın başında belirttiğim gibi bahse mevzulara ile alakalı Salı gününden itibaren günlük yazılarımdan Düzce’nin Siyasi tarihini masaya yatıran tahlilat ve değerlendirmelerimi okuyabilirsiniz.

Şu detayların asla unutulmaması gerekiyor;

*Devletin Hafızası çok güçlüdür hiçbir şeyi unutmaz.

*Milletinde Hafızası güçlüdür,halkta kendisine yapılan hiçbir şeyi unutmadığı gibi, kim ne yaptı kim ne etti ise Düzce’nin Manevi pazarında tartar, kimin şerefi kaç okka eder,tahlil eder net olarak ortaya koyar,Hesabınıda Sandıkta fena sorar.Düzce Halkının krakteristik yapısını ülkenin hiçbir coğrafyasında göremezsiniz.(Örnek; Referandumda alınan %70 oy AKP teşkilatlarının oyu değildir.MHP oyları ile destek vermese bu oy oranı yakalanamazdı.Referandumda Düzce halkının verdiği mesajla AKP oylarındaki kayıp %10-12 civarındadır.)

*Ayrıca DOĞRULARIN gözle görülmeyen Orduları vardır, İşte O doğruların sahibi, 15 Temmuz Darbe Teşebbüsünde Tankların üzerine çıkan meydanları dolduran DAVA ŞUUR’undaki bu halktır.Bu Millet REİS’e ”Seni seviyoruz ancak bu Teşkilat ve Belediyelerin malum durumları bizi rahatsız ediyor.Her seçim sana tabi olan halk olarak senden Kökten bir temizlik ve yapılanma talep ediyoruz diyerek”mesajını verdi.Milletini çok seven ve “Yanımda Halkımdan başka kimseyi görmüyorum” kelimesini bir çok toplantıda defalarca deklare eden  REİS, Kökten temizlik için gereğini yapmaya başladı.Vatandaşın yegane talebide zaten buydu.

 

Selam ve Dua ile

HAFTANIN SÖZÜ “Çilesini çekmeye razı olmadığın bir davanın, mükafatınada talep olamazsın” Recep Tayyip ERDOĞAN

 Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
1728 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

Tezcan Solmaz

Ahiretten umudu kesmiş

5.4.2018
Ahiretten umudu kesmiş

Ümit ERGÜN

HALK GÜNÜ, 3D TABLO, TRAMVAY

21.11.2017
HALK GÜNÜ, 3D TABLO, TRAMVAY

İsa ÜÇÜNCÜOĞLU

Bir ziyaret fotoğrafının hikayesi

25.10.2017
Bir ziyaret fotoğrafının hikayesi

Adnan Kaçar

SİYASET VE YENİDEN YAPILANMA

4.10.2017
SİYASET VE YENİDEN YAPILANMA

Dış Ses

UTANIN BEYLER UTANIN!

18.9.2017
UTANIN BEYLER UTANIN!

Günlük

ARSLAN'IN GÜNLÜĞÜ'NDEN...

18.9.2017
ARSLAN'IN GÜNLÜĞÜ'NDEN...

Sekizinci Gün

YENİLENDİK, TAZELENDİK...

18.9.2017
YENİLENDİK, TAZELENDİK...

Doğrucu Davut

Sadece gerçekler

12.6.2017
Sadece gerçekler

Abdullah YAMAN

ALLAH’IM SEN BİZE AKIL VER…

24.4.2017
ALLAH’IM SEN BİZE AKIL VER…

Gökçen Dinler

Gurbette ki ses

20.3.2017
Gurbette ki ses

Mehmet DEMİR

Sadece bir piyon olabilirsin

16.1.2017
Sadece bir piyon olabilirsin

Yurttan sesler

Düzce Belediyesi'ne duyurulur

15.11.2016
Düzce Belediyesi'ne duyurulur

TÜM YAZARLAR