Yazarlar
Yeniden DİRİLİŞ'e
İsa ÜÇÜNCÜOĞLU

İsa ÜÇÜNCÜOĞLU

isaucuncu@gmail.com

18.09.2016 - 00:45
602 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

İsa Üçüncüoğlu olarak yaşadığım Düzce’ye, nefes aldığım Türkiye Cumhuriyeti’ne ve can veren Allah’a şahsım olarak görevlerimi  yerine getirmek hem Müslümanlık görevim hem de sosyal vatandaşlık görevim.  

Müslümanlık cihatla başlar, cihatla biter. Ama cephede, ama koğuşta, ama masada, ama sokakta, ama toprakta. Benim cihadım kaldı kaleme ve kağıda. Vurdum kendimi satırlara dedim ki İsa sen bak işine. Seni bilen bilir, bilmeyende kendi gibi bilir. Ey gidi Mevlana geldi aklıma, bırakma kendini yalnızlığa. Söz verdiğin gibi Allah (cc)’ya havale et ona, gerisi amenna, sadekna. Çıktı ağzımızdan bir kez daha DİRİLİŞ ısrarla. Millet dirilmek istiyor, gereğini yap devlet baba.

Çıkmış olduğum bu hayat yolunda hep bir şeyleri değiştirmek istedim. Nedeni ise tarihi okurken ecdadımızın bizim için çektiklerini düşündükçe içimde ki vefa duygusundan vazgeçemememdir. Ben değiştirmek istedikçe değişmedi, yine değiştirmek istedim. Yine değişmedi! Sonra anladım ki kimse kimseyi değiştiremiyor yada değiştirmek için gerekli sorumluluğu almıyor. “Olmaz!” Dedim kendi kendime, herkes sorumluluk alsın birlikte. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysak, Müslüman mümin kardeş olacaksak, kanımızda bir olacak, canımızda. Hem de son damlaya kadar ha!

Peki ne yapabilirsin İsa?

Bunu sordum kendime. Hazreti Ali’nin sözleri aklımda “Bir zulme engel olamıyorsanız, onu en azından herkese duyurun. Bir Müslüman çıkar.” Kurdum DİRİLİŞ’i kafamda tabi Tezcan da yanımda sözümüzde var birbirimize doğruluk ve doğrudan yana. Baktık ki millet hep aynı haberlerden gelmiş gırtlağa, verdik sırt sırta, dirilmeye, direnişe, DİRİLİŞ’e. Başımızda Allah, önümüzde Reis yürüyoruz aynı yolda buda yeter sana bana.

Dedi ki Tezcan “İsa Bey millete siz hep farklı tanıttılar, siz farklısınız belki de uyanmıyorlar.”

“Uyanacaklar” dedim “Ben uyandım, bu millette uyandıysa bir dirilsin ah be!”

Zamanla tanırlar, yazarız tanırlar, görürler tanırlar, sorarlar tanırlar ama gelip tanısalar hepsinin yalan olduğunu zaten anlarlar. Diyorum ya hep beraber anlatmaya hazır mıyız Düzce?

Gerisini de haftaya diyorum.

Haftaya görüşmek üzere….

 Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
602 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

Muammer Kızılırmak

Başkan Ay’a kumpas mı kuruluyor…

10.09.2018
Başkan Ay’a kumpas mı kuruluyor…

İsa ÜÇÜNCÜOĞLU

Yeniden DİRİLİŞ'e

18.09.2016
Yeniden DİRİLİŞ'e

TÜM YAZARLAR