Yazarlar
Başkan Ay’a kumpas mı kuruluyor…
Muammer Kızılırmak

Muammer Kızılırmak

irmakajans81@gmail.com

10.09.2018 - 02:15
325 kez okundu
1 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Son zamanlarda vatandaşlar belediyede işlerinin uzun sürdüğünü, bir  günde yapılacak işin günlerce sürüncemede bırakıldığından şikayet etmeye başladılar.

Bu durum akıllara müdürlerin işi yavaşlatıyor mu? Sorusunu akıllara getirdi.

Eğer böyle bir durum söz konusuysa bunun sebebi ne olabilir? Düşünelim isterseniz?

Ya da şöyle soralım. Bir çalışan hiçbir mantıklı gerekçe olmadan neden işi sistemli bir şekilde yavaşlatır?

Akla iki ihtimal geliyor. Ya maaşını ya da sosyal haklarını alamaz?  Ya da işverene zarar vermek amacıyla bu eyleme girişebilir?

Bildiğimiz kadarıyla belediyede çalışan müdürler haklarını almamak şöyle dursun! İnanılmaz ayrıcalıklara sahipler…

Belediyenin her türlü imkanları emirlerinde… Beyden paşadan rahatlar. Hiçbir sıkıntıları yok. Olmasın da zaten… İşi yavaşlatmanın sebebi bu olamaz.

Gelelim 2.Sebebe ;Bu eylem işverene yani Belediye Başkanı Dursun Ay’a zarar vermek, halk nezdinde Başkan Ay’ın itibarının zarar görmesini sağlamakamacıyla yapılabilir.

İyi de Başkan Ay’ın zarar görmesinden müdürlerin ne menfaati olurki!

Evet müdürlerin bundan herhangi bir çıkarı olamaz. Aksine zarar görürler. Sonuçta onlar da belediye çalışanı. Üstelik bu yavaşlatma işini kendi kafalarına göre yapamazlar. O zaman bir yerlerden talimat geliyordur.

Bu talimatı verebilecek tek kişiler kim olabilir?

Akla gelen birincisi ihtimal yerel seçimlerde Başkan Ay’a karşılık aday olabilecek siyasi rakipleri…

Bizce Başkan Ay’ın siyasi rakiplerinin böyle bir talimat vermesi çok zayıf bir olasılık.

 Hatta imkansız.

Zira Başkan Ay’ın akla gelebilecek siyasi rakiplerinin müdürlerle talimat verebilecek kadar yakınlık kurabileceğini sanmıyoruz.

 İkinci ihtimalse eski Başkan Keleş…

Keleş, 2014 yılından itibaren 3 yıl boyunca belediyeye hep kendi adamlarını yerleştirdi. Öyleki, üst düzey yöneticilerinden tutun da en alt birime kadar kendine yakın isimleri göreve getirdi.

Şimdi diyeceksiniz ki adam kimi isterse onla çalışır. Kime ne ? Her yiğidin bir yoğurt yeme tarzı var.

Tamam haklısınız…Ancakne yazıkki! Keleş biraz aşırı gitti bu konuda. Biraz değil tam aşırı gitti. Zira son zamanlarda Düzce Belediyesi “Keleş Belediyesi” olarak anılır oldu.

Keleş istifa görünümlü görevden alındıktan sonra ise yerine gelen Başkan Ay kadrolarda öyle aham şaham değişikliğe gitmedi.  Zaten istese  de değiştiremezdi. Nedne derseniz? O zaman belediyede çalışacak adam kalmazdı yahu!

Evet, Belediyede Keleş’in iki dudağı arasından çıkacak sözü bekleyen, O’nun talimatıyla hareket eden insanlar çoğunlukta.

  İşte bu nedenlerle “Keleş olsaydı böyle olmazdı” demesini sağlamak ve siyasi mevta Keleş’i yeniden hortlatmak, prim yaptırmak amacıyla Keleş’in talimatıyla kendisine bağlı bazı müdürler böyle bir eyleme girişmiş olabilirler.

Zaten bu anlamda Keleş’in ilk vukuatı değil. Hatırlarsanız, 2009 yılında aday yapılmayınca seçilen halefi Başkan İsmail Bayram döneminde de Keleş’in talimatıyla ( mesela gündüz vakti hiç çalışma yapılmayacak yerlere iş makinelerini yerleştirmek ve günlerce orda kalmak suretiyle vatandaşı canından bezdirerek)  halkın İsmail  Bayram’a tepki vermesini sağlamaya çalışılmıştı...

Her şeye rağmen biz Keleş’in böyle bir yakışıksız hareketi yapacağına inanmıyoruz. Ancak eğer öyleyse, hiç kusura bakmasın, Düzce halkı bu tarz icraatlara itibar etmez. Böyle yapmakla Başkan Ay’a değil. Zaten siyaseten tükenmiş olan kendi siyasi hayatını sıfırın altına indirir.Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
325 kez okundu
1 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcedirilis.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

Muammer Kızılırmak

Başkan Ay’a kumpas mı kuruluyor…

10.09.2018
Başkan Ay’a kumpas mı kuruluyor…

İsa ÜÇÜNCÜOĞLU

Yeniden DİRİLİŞ'e

18.09.2016
Yeniden DİRİLİŞ'e

TÜM YAZARLAR